Odważne Wybory – Beata Rybak – Kreacja Consulting

Odważne Wybory

Wybór to nasza podstawowa wolność, to nasze niezbywalne prawo! Dlatego tak ważne jest, abyśmy wybierali w sposób świadomy. Z tego powodu również istotne jest to, żebyśmy mieli odwagę dokonywać dobrych dla nas wyborów.

 

 

 

Jeśli przeżywamy swoje życie nie wyciągając żadnych refleksji czy wniosków na temat kierunku, w którym chcemy podążać, czy celów, które pragniemy zrealizować, to upływa ono nam na biernej egzystencji, nadmiernym konsumpcjonizmie i bezwiednym reagowaniu na to, co przynosi kolejny i kolejny dzień. Brak inicjatywy z naszej strony, opór przed dokonaniem dobrego dla nas wyboru, czy lęk przed podjęciem decyzji powodują, że zamiast realizować własne plany, pasje, czy pragnienia, spełniamy zachcianki i ambicje innych ludzi, którzy kiedyś podjęli świadomy wybór dotyczący ich drogi życiowej. Natomiast my ni mniej, ni więcej jesteśmy „środkiem” do realizacji ich celów.

 

Dokonywanie mądrych i przemyślanych wyborów to najważniejsza umiejętność, której powinniśmy się nauczyć! Dlaczego? Nasze życie jest sumą wszystkich wyborów tych przemyślanych i tych podjętych bez namysłu.

 

Gdyby ludzi wybierających własne ścieżki było więcej, świat stałby się lepszy pod wieloma względami. Po pierwsze mniej byłoby złości, niezdrowej zazdrości, wzajemnych uprzedzeń i bezkompromisowej rywalizacji – co za tym idzie zmniejszyłby się poziom agresji oraz spadłaby liczba wiecznie niezadowolonych z życia narzekaczy i ludzi o roszczeniowej postawie, którzy żyją w błędnym przekonaniu, że wszystko im się należy bez dawania z siebie jakiegokolwiek wysiłku czy pracy.

 

Po drugie więcej ludzi zrealizowałoby swoje pragnienia lub przynajmniej do tego dążyło. Samodzielność, poczucie celu, odpowiedzialność byłaby normą, a słowa takie jak: „nie mogę”, „to niemożliwe”, „nie uda mi się”, „nie dam rady” lub „to nie ten czas” przeszłyby do historii. Gdyby każdy z nas myślał w kategoriach zwiększania swoich możliwości, rozwijania zdolności, nabywania nowych umiejętności oraz świadomego i odpowiedzialnego wzięcia kierownicy swojego życia we własne ręce – wspierając przy tym podobne wybory u innych – więcej z nas miałoby motywację do wyznaczania własnego kursu po to, by cieszyć się satysfakcjonującym i spełnionym życiem.

 

 

Każdy z nas ma jedną szansę na to, aby poprowadzić swój samochód zwany życiem, tak jak to sobie wymyśli, tak jak tego pragnie w głębi serca. Zatem warto zastanowić się i dokonać wyboru swojej drogi, na podstawie wcześniej opracowanej osobistej mapy (odkrycie życiowych wartości, ustalenie celów i etapów planu ich realizacji).

 

Jesteśmy na tym świecie z wielu powodów, jesteśmy na tym świecie po coś. Do nas należy odkrycie co to jest. Do nas należy zastanowienie się, w jaki sposób i jakimi zdolnościami oraz talentami możemy się podzielić z innymi ludźmi. Prawdą jest, że każdy z nas ma w sobie coś niezwykłego i niepowtarzalnego, coś, co może dać innym. I nie chodzi tu tylko o dobra materialne, bo takie podejście moim zdaniem bardzo spłyca nasz gatunek ludzki, który został wyposażony na drodze ewolucji w tak bogatą i niepowtarzalną osobowość oraz niesamowite narzędzie sprawczości, jakim jest nasz umysł. Dlatego tak ważne jest dokonanie świadomych wyborów z palety możliwości, z którą się rodzimy i którą jeśli tylko chcemy możemy rozwijać w toku całego naszego życia. Dla nas ludzi poczucie, że to, co robimy, to czemu oddajemy nasz bezcenny czas sens, ma cel, ma kierunek i co ważniejsze jest komuś potrzebne jest bardzo ważne. Warto o tym pamiętać i otworzyć się na POZNANIE SIEBIE i dokonywanie odważnych wyborów!

 

 

Bardzo Ci dziękuję za Twój czas i uwagę oraz gorąco zachęcam do zadawania pytań i komentowania. Z ogromną przyjemnością na nie odpowiem. :))))

Już dziś również serdecznie Cię zapraszam do dołączenia do grupy oraz profili na social mediach #akademiaemocji_beztabu

FACEBOOK

@akademiaemocjibeztabu

INSTAGRAM

@akademiaemocji_beztabu

GRUPA NA FB AKADEMIA EMOCJI BEZ TABU

Uściski Beata 🙂

 

 

 

 

Newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odbierz prezenty, który specjalnie dla Ciebie przygotowałam!

Wiedza, którą Ci przekazuje będzie miała ogromny wpływ na każdy aspekt i obszar Twojego życia, jeśli tylko rzetelnie się z nią zapoznasz i konsekwentnie wcielisz w życie pomoże Ci w skuteczny i efektywny sposób:

  • Zwiększyć pewność siebie i wiarę we własną sprawczość;
  • Uzyskać więcej wolnego czasu dla siebie i bliskich Ci ludzi;
  • Skutecznie poszerzać zakres kompetencji;
  • Przekuć słabe strony w potencjał do rozwoju;
  • Zmienić ograniczające przekonania na wspierające;
  • Efektywniej działać w każdym obszarze życia;
  • Zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne;

ŻYCIE DAJE CI NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI – WYSTARCZY TYLKO CHCIEĆ I CHCIEĆ

ZMIEŃ JAKOŚĆ SWOJEGO ŻYCIA – ZACZNIJ OD SIEBIE! – Beata Rybak

POWODZENIA!!!